Fantasztikus magyar sikerek a Nyíregyháza-Leveleki Jet-Ski Európa-bajnokságon

Találatok: 1504

13 éves kihagyás után ismét hazai rendezésű Jet-Ski Európa-bajnokságot rendezett a Magyar Jet-Ski Szövetség a Leveleki Szabadidőpart taván.

A 22 országból érkezett több mint 110 versenyző 13 versenykategóriában mérte össze tudását a Magyar Nagydíj kupáiért.

A 35 fokos hőség próbára tette mind a versenyzőket, mind a versenygépeket, de a vasárnapi díjkiosztón fantasztikus magyar sikereknek örülhettek a hazai szurkolók.

A Magyar Nagydíj díjkiosztóján két kategóriában hangzott fel a magyar himnusz; a Ski GP3 kategóriában Szabó Barnabás diadalmaskodott, a Runabout Veterans GP1 kategóriát Heller Krisztián nyerte meg.

A magyar válogatott szereplése várakozásos felüli volt, mivel az előzetesen tervezett 5 magyar Európa-bajnoki érem helyett 10 érmet szereztek a magyar versenyzők: Ski GP3 kategóriában Szabó Barnabás 1., Sümegi Martin 2., Josef Bohuslav 3. helyen végzett. Runabout Veterans GP1 kategóriában a dobogón három magyar versenyző állt: 1. Heller Krisztián, 2. Cseke Zsolt, 3. Kéri Attila.

A Runabout GP2 kategóriában ezüstérmet szerzett Járányi Gergely és a nyíregyházi Hársfalvi Gergely állhatott a dobogó 3. fokára.

Ski Veterans GP1 kategóriában Déri Attila 2., Ski GP1 kategóriában Szabó Barnabás 3. helyen zárta a Magyar Nagydíjat.

Gratulálunk az Európa-bajnokságon eredményesen szereplő többi magyar versenyzőnek:

Runabout GP1: Hársafalvi Gergely 12. helyezett.

Runabout GP2: Cseke Zsolt 5., Czeller Béla 9. helyezett.

Runabout Veterans GP1: Czeller Béla 4., Mikucza Tamás 5., Komonyi Lajos 6. helyezett.

Runabout Ladies GP4: Vásári Ildikó 4. helyezett.

Runabout GP4: Tóth Ádám 11., Stefan Saláth 15., Beliczki Márk 16. helyezett.

Ski GP1: Szabó Gábor 6. helyezett.

Ski GP3: Hovorka Viktor 5., Christina Mahringer 6., Puskás Zoltán 10., Szeredi Gergő 12., Kuchta Kristian 13. helyezett.

Ski Juniors GP3.2: Puskás Zekő 4., Jászai Csongor 5., Ifj. Puskás Zoltán 6. helyezett.

Ski Veterans GP1: Szép Attila 7., Futó Attila 9., Markus Erlach 11. helyezett.

A Magyar Jet-Ski Szövetség köszönetet mond a kiemelkedő sportrendezvény támogatásáért Dr. Szabó Tünde Államtitkár Asszonynak, az EMMI Sportért Felelős Államtitkárának.

Köszönetünket fejezzük ki Mikucza Tamás, Mikucza Zsolt, Dr. Török László és Vass Gábor uraknak az esemény megszervezésében és lebonyolításában nyújtott segítségükért.

A helyszín biztosításáért Dr. Kovács Ferenc úrnak, Nyíregyháza polgármesterének és Borsodi László úrnak Levelek polgármesterének.

A Támogatóinknak a Hell-nek, MARSO-nak, YAMAHA-nak és a Csababusznak.

Külön köszönet Petúr Andrásnak, Fehér Milánnak és Fehér Krisztiánnak, valamint az X-Trame Studio csapatának a 3 napig tartó professzionális közvetítésért.

A rendezvényre készült csodálatos érmekért és kupákért Papp Józsefnek és a Papp Design Kft munkatársainak, Danka Ferenc úrnak az EB bóják elkészítéséért, Vágott Sándor úrnak és LAND BAU Kft-nek a szállításban nyújtott segítségért.

Dr. Sándor Péter úrnak és a Magyar Motorcsónak Szövetségnek segítségükért.

András Richárdnak és az ANDA Present Groupnak a versenyrendezéssel összefüggő termékekért.

Jászai Róbertnek és csapatának a lelátóért és a versenyigazgatósági toronyért.

A Leveleki Sirály vendéglőnek a versenyzők üdvözlő vacsorájáért.

Kolocsán Zsófiának, Trembács Lászlónak, Szolossy Sándornak, Endresz Lászlónak, Mészárosné Évának és Dr. Visnyey Balázsnak segítségükért.

Köszönet versenyigazgatóság tagjainak kiemelkedő munkájukért Vágott Andrásnak, Gubonyi Gergelynek, Czeller Tündének, Kovács Lászlónak, Kis Sándornak, Ifj. Juhos Árpádnak, Roskó Róbernek, Szabó Dávidnak, Nándori Ferencnek, Kálmán Gábornak, Gyurkó Ramónának, Kis Virágnak, Rekvényi Renátának, Fehérvári Máténak, Dudik Domonkosnak, Jeliazkov Viktornak, Szabó Gábornak, Tóth Andrásnak.